בולמי הזעזועים של מכוניתך

כשמם כן הם. בולמים את הזעזועים בעת הנסיעה ומשככים את העברת התנודות מהכביש, הלא תמיד חלק, לעבר המכונית, חלקיה ונוסעיה.

העתיד כבר כאן, מכונית קונספט מהי?

בתערוכות המכוניות השונות מוצגות אלפי מכוניות. מהן יפיפיות יותר או פחות, יקרות ביותר וכאלה המתאימות לכיסים יותר צנועים, חלקן גדולות מאוד וחלקן קטנטנות, בעלות צורה סטנדרטית וגם מוזרות המתאימות לחובבי אגדות או למממני מאהבות נסתרות. אך מכל המכוניות צדו את עינינו מכוניות הקונספט.

ירידת ערך לאחר תאונה - עניין מסחרי

המבחן אם ערכה של המכונית ירד לאחר תאונה, הוא הפער במחירים שניתן היה לקבל עבור המכונית עובר לתאונה, לבין המחיר שמקבלים עבורה לאחר תיקון נזקי התאונה . גובה ירידת הערך, מושפע משלושה גורמים.

כללי זהב ברכישת מכונית

בדוק את המוכר – את בדיקת המכונית השאר למומחים מיהו המוכר? התחילו את הבדיקה מהמוכר, לא מהמכונית. אם הרישום בתעודת הזהות של המוכר אינו תואם את הרשום ברשיון הרכב, ברור מעמיק יותר לא יזיק – ראו הוזהרתם.

מגדש טורבו למנועי בנזין

כבר בהתחלה, נבהיר כי המגדש מוכר במנועי דיזל כמעט מיום הוולדם. במנועי בנזין הטורבו "מככב" יותר בשנים האחרונות. עם זאת, נדרשים אנו לשלם סכומים רציניים עבור תוספת הטורבו.

מי מפחד ממונחים טכניים

לא פעם, אנשי המקצוע במוסך, במכון הבדיקה, בתחנת הדלק או באולם התצוגה של היבואן, משמיעים באוזנינו מונחים , אשר במקרה הטוב, מרשימים אותנו אך רחוקים מבינתנו. ננסה להבהיר כמה מונחים , מאותו אוסף טרמינולוגי, אשר מסתובבים בין גלגלי המכונית.

מנוע דיזל- פרטים נתונים

קצת היסטוריה: אמנם הפופולריות של מנוע הדיזל, במיוחד ברכב הקטן יחסית, נסקה בשנים האחרונות אך לאמיתו של דבר המנוע הומצא ע"י גרמני, בשם דיזל DIEZEL, בתחילת המאה שעברה , זמן קצר אחרי שעמית שלו בשם OTTO המציא את מנוע הבנזין. (לגבי כתר המצאת מנוע הבנזין קיימים חילוקי דעות בין ההיסטוריונים).

עולם המשאיות – מספר מושגים

למשל: גרור – רכב שאינו מנועי, המיועד לפי מבנהו להיגרר על ידי רכב מנועי מאחוריו, בין שהוא משמש ובין שאינו משמש להובלה, למעט רכב צדי (פול טריילר).