חדש או משומש?

כמה פעמים שאלתם את עצמכם את השאלה הזאת? תכל'ס מבחינה כלכלית, אם תקנו רכב חדש מהניילונים, הוא יאבד מערכו בין 10-20 אחוזים בשנה, אז במקום לרוץ ולקנות רכב חדש, אפשר לחכות קצת ולקנות בדיוק את אותו הדגם בחצי מחיר כשהאיכות שלו לא בהכרח יורדת. ברור שלקנות משהו חדש לגמרי זה תמיד כיף, בטח כשיש לנו את הכסף לזה זאת יכולה להיות הוצאה לגיטימית, אבל כשאין מקום להוצאות גדולות עדיף ללכת על רכב יד שנייה.

אז שניה לפני שאתם מבצעים את "עסקת חייכם" יש מספר דברים שחשוב מאוד לדעת על מנת שלא תרומו ותפגעו בעתיד. קניית רכב יד שנייה יכולה להיות ממש כמו סיפור אהבה, רק שלפעמים כשמדובר ברכב משומש, זה יכול להיגמר בלב שבור...

 • "נעים מאוד" - ראשית, במחירון רכב לוי יצחק ניתן למצוא מחירוני רכבים יד שנייה פרטיים ומסחריים (חלקיות ומדגמיות) של רכבים משומשים הממוינים על פי קבוצות מחיר.
 • "איך היכרתם?" - כדי למצוא את העסקה הטובה ביותר תוכלו להיעזר ב- אפליקציה לבדיקת רכב המתאימה להשוואת מחירי רכבים משומשים.
 • "את ההורים כבר הכרתם?" - כשתפגשו עם מוכר הרכב ודאו שהוא באמת בעל הרכב ולא מוכר אותו עבור הבעלים, עדיף להגיע עם בן אדם נוסף ביחד אתכם בשביל "זוג נוסף של עיניים" שיבדקו את הרכב.
 • "אפשר תעודת זהות?" - בקשו לראות את רישיון הרכב, אם הוא בלוי או מטושטש צריכים להיות מאוד זהירים כיוון שהוא יכול להיות מפוברק.
 • "איזה מזל את?" - בררו מהו תאריך רכישת הרכב ואם הוא קרוב לתאריך הנוכחי, אם כן, ייתכן ונמכר לבעלים אחרים אחרי פרק זמן קצר מאחר וקיימת בו בעיה.
 • "הדרכון הירוק" - בקשו את ספר הטיפולים של הרכב, יכול להיות שלמוכר לא יהיה את ספר הטיפולים, ובמידה והרכב חדש יחסית (בן 5 שנים בערך), המוכר יכול להפנות אתכם למוסך בו הרכב טופל כדי לראות את תדפיס הטיפולים המלא, בנוסף במוסך תוכלו לדעת כמה ק"מ הרכב עשה.
 • "צובעת או טבעי"? - חשוב מאוד גם לבדוק את האוטו פיזית ולא רק בטפסים... הביטו על האוטו טוב וחפשו סימנים והבדלים בצבע, חלקים אולי יהיו קצת בולטים, דבר שיכול להעיד על פגם או על תיקון שלא היה רשום.
 • "מה מידת הנעליים"? האם מידת הצמיגים תואמת למידת הצמיגים הרשומה ברישיון הרכב? (רישום לא נכון יכול לגרום להורדה מהכביש). והאם כולם מאותו יצרן? מתי הוחלפו לאחרונה?
 • "יפה מבחוץ רגישה מבפנים" - אז אהבתם את הלוק החיצוני, אבל היי תסתכלו גם על מה שבתוך הקנקן...
  מה עם הבפנים של האוטו? מה המצב המכני שלו? לדוגמא, בדקו את צבע השמן ואת הריח שלו ותשאלו את המוכר מתי לאחרונה החליפו אותו כדי שתדעו להמשך. בידקו עם המוכר אם המנוע והחלקים האחרים הוחלפו או שהם מקוריים ויש להם אחריות.

לסיכום, לא תמיד זה זיווג משמיים, אך תמיד חשוב לבדוק טוב בכדי למצוא את השידוך המתאים, את העסקה הטובה ביותר. אל תתפשרו על מה שחשוב לכם, כך תוציאו את כספכם בצורה הכי נכונה. המוכר נחמד, באמת ממש חברותי ונראה אמין, אבל אל תקחו הכל כמובן מאליו, בידקו דברים פעמיים וכמובן תוכלו תמיד להתייעץ גם עם מישהו שמבין יותר או אפילו עם איש מקצוע.

יש לכם שאלות? אנחנו בלוי יצחק תמיד כאן לרשותכם.  התקשרו אלינו 03-5619114 \ 03-5619115 או כתבו לנו ונשמח לחזור אליכם בהקדם.