גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת סוכנים
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

רכב ואופנועים - שאלות נפוצות

שאלות נפוצות ביותר בנושא רכב

במידה ולא מצאת את המענה לשאלותך ניתן לעבור לרשימה מלאה של השאלות או לשאול שאלה אישית. (שאל שאלה)

הערה: התשובות הינן למידע כללי וראשוני בלבד ואינן נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ ו/או כתחליף לייעוץ לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

מחיר רכב נקבע לפי מועד עלייה לכביש

ערן שלום. החישוב מבוצע כך: * ראשית יש להפחית/להוסיף את התוספת בגין חודש עליה לכביש (ברכבים בשנת ייצור 2008 ואילך). * הפחתות/תוספות בגין סוג בעלים, מספר ק"מ, מספר ידיים יש לבצע מהיתרה (מהתוצאה של ההפחתה הקודמת). * אם למכונית יותר מהפחתה אחת בגין "בעלויות קודמות" יש לקחת בחשבון את ההפחתה הגבוהה מבין השתיים וחצי מההפחתה הנוספת.

ג'אק שלום. רכב שרשום בבעלות חברת ליסינג, והוחכר לחברה והוצמד לנהג יחיד - יש להפחית ממחירו 12%, בתנאי שמגובה במסמכים מתאימים.

אייל שלום. - בגין ליסינג תפעולי שהוחכר לחברה יש להפחית 20% (-) - בגין ליסינג תפעולי שהוחכר לחברה והוצמד לנהג יחיד יש להפחית 12% (-) בתנאי שמגובה במסמכים מתאימים - בגין ליסינג מימוני שהוחכר לאדם פרטי (מגובה במסמכים מתאימים) יש להפחית 8% (-) * ישנם עוד מספר אפשרויות להפחתות בגין ליסינג/ליסינג לשעבר המפורטות במחירון בעמוד 7 *יש לקחת חשבון את השימוש למעשה ולהתאים את אחוז ההפחתה לסעיף גורם ההפחתה המתאימה.
אביגדור שלום. על אף העובדה שבמחירון רשומה התשובה בעמוד 3 סעיף 17, לנוחיות הפונים אנו רושמים להלן את הנושא הרשום במחירון: במידה ורכב רשום ברישיון כרכב פרטי M-1 ומופיע במדור מסחריות, קוד הדגם המתאים לרכב פרטי M-1 יופיע בצבע אדום, סמוך לקוד הדגם המסחרי (המופיע בצבע שחור). אנו משאירים לשיקול דעתה של חברת הביטוח את נושא התעריף.
החלפת מנוע בשנה הראשונה לעלייתו של הרכב לכביש מפחיתה מערך הרכב. לאחר שנה הראשונה החלפת מנוע אינה מפחיתה מערך הרכב. הערה: לאחר מספר שנים החלפת מנוע עשוייה להוסיף לערך הרכב.
אין אנו מפרסמים תחזיות עתידיות. אנו עורכים סקרי שוק סמוך לפרסום המחירון של אותו חודש. כל המחירים הרשומים במחירון נקבעים אך ורק על פי חקר שוק שנערך מדי חודש ומושפע מהיצע וביקוש.
המילה ליסינג בעברית = החכרה / החכר
רכב שהיה בבעלות חברת ליסינג והוחכר לחברה והוצמד לנהג יחיד יש להפחית 12% (-) ממחירה, בתנאי שמגובה באישור חברת הליסינג או חברה שהשתמשה בפועל על כך שהיה צמוד לנהג יחיד.
אנו מעריכים את המחירים לפי סקר שוק. הנתונים אצלנו הם הנתונים כתוצאה מסקר שוק.
1. כלל ראשון: לעולם כאשר קונים רכב מיד שנייה יש להעביר את הרכב במכון בדיקה. 2. בהחלט לא יזיק לשאול את סיבת החלפת המונע. 3. יש לוודא אם החלפת המנוע רשומה ברשיון רכב. 4. החלפת מנוע ברכב מסוג זה אינה משנה את מחירו, כי סביר להניח שהמנוע המוחלף הוא מפירוק.
נא לרכוש את מחירון הרכב מארכיון. מחיר המחירון הינו 100 ש"ח + מע"מ. נא לפנות למשרדנו בטלפון: 03-5619114 בימים א'-ה' בין השעות 08:30-15:00
עליית ערכו של רכב בגין החלפת מנוע או תיבת הילוכים תלויה בשנת ייצור של הרכב. ברכב עד גיל שנה החלפת המנוע דווקא מורידה מערך הרכב.
המחיר מחושב לתאריך עליה לכביש שרשום ברשיון.
נא לרכוש את מחירון הרכב מארכיון. מחיר המחירון הינו 100 ש"ח + מע"מ. נא לפנות למשרדנו בטלפון: 03-5619114 בימים א'-ה' בין השעות 08:30-15:00
ג'לאל שלום. על מנת לקבל מחיר רכב משנים הקודמות עליך לרכוש את מחירון הרכב מארכיון. לרכישת המחירון נא לפנות למשרדנו בטלפון: 03-5619114 בימים א'-ה' בין השעות 08:30-15:00
כפי שמופיע במחירון כל רכב ששנת ייצור שלו 2008 ומעלה, יש להכפיל את מספר החודשים מעבר לינואר של אותה שנה בסכום המופיע בסימון ירוק ליד מחיר הרכב.
כל הנתונים והסברים על הפחתות וההוספות רשומות במחירון רכב בעמודים 6-7.
אין אנו מפרסמים תחזיות עתידיות. אנו עורכים סקרי שוק סמוך לפרסום המחירון של אותו חודש. מטבע הדברים, בראשון (1) לינואר 2010 יפורסמו המחירים הנכונים לאותו חודש.
בשנים שלפני 2008 השנה הרשומה ליד האזכור "שנת ייצור" היא אשר קובעת לגבי המחיר. לשאלתך הספציפית: שנת הייצור של רכבך 1995 ובהתאם לכך מחיר הרכב.
במחירון רכב שבעריכתנו קיימות טבלאות חישוב ערך הרכב בהתאם למס' הק"מ. הטבלאות מציינות מהו מס' הק"מ הממוצע וכמה יש להפחית או להוסיף. הטבלאות נמצאות בעמוד 4 במחירון רכב של חודש מרץ 2010.
המחיר המופיע במחירון הוא מחיר ממוצע של מכונית במצב סביר יחסית לשנת הייצור.
* במחירון רכב שבעריכתנו מחירי המכוניות הפרטיות, מסחריות עד 4 טון ואופנועים כוללים מע"מ. משאיות, אוטובוסים מוניות וגרורים לא כוללים מע"מ. * במחירון הדירות מחירי הדירות כוללים מע"מ. * במחירון השיפוצים עבודות השיפוץ לא כוללות מע"מ.
התשובה רלוונטית אך ורק לשנת ייצור 2008 כשהרכב עלה לכביש ב-2007. מרכב כזה יש להפחית חצי אחוז (0.5%) לכל חודש לפני ינואר 2008. ( במקרה שלך 3.5% (-) )
לגבי הרשום ברישון: שנת הייצור היא 2008 היות ורכב עלה לכביש בספטמבר 2007 יש להפחית ממחיר של 2008 שרשום במחירון 0.5% לכל חודש וזה אומר 1.5% (0.5%x3=1.5%) לגבי כל השאר: מסרת מספר רב של נתונים על רכב שאתה עומד לקנות. תחשיב מדוייק אפשר לערוך רק ע"י בדיקת הרכב. נא לפנות למשרדנו לקבוע פגישה בטלפון: 03-5619114 בימים א'-ה' בין השעות 08:30-15:00
לא פעם אנו מדגישים שאין אנו יכולים להמליץ על רכב זה או אחר. ההמלצה המשתקפת במחירונים שלנו היא בהתאם לירידת ערך של מכונית זו או אחרת.
מחירון לוי יצחק הוא המחירון שבו משתמש כל השוק באופן בלעדי והוא כולל את כל הדגמים המשווקים בארץ. המחירון כולל מחירי טרקטורי משא כגון המיולים והריינג'רים למיניהם.
האופנוע נבדל מן הקטנוע במספר מאפיינים: האופנוע הינו בעל תמסורת הילוכים, אך לאחרונה התחלנו לראות אופנועים אוטומטיים, הקטנוע הינו בעל תמסורת אוטומטית (וריאטור). לרוב בקטנוע המנוע ממוקם בחלקו האחורי של כלי הרכב. זאת על מנת לפשט את העברת הכוח מהמנוע לגלגל האחורי, אשר באופנוע נעשית באמצעות שרשרת הינע בדרך כלל. הבדל זה משפיע גם על הצורה החיצונית של כלי הרכב ויוצר את ההבדל הוויזואלי המשמעותי בין שני סוגי כלי הרכב. מנוע האופנוע לרוב חזק יותר ממנוע הקטנוע ומאפשר להגיע למהירויות גבוהות, עד יותר מ־300 קמ"ש באופנועים החזקים ביותר. בעבר כל הקטנועים היו בעלי מנועים קטנים וכונו "טוסטוס" או "טילון". כיום מנועי הקטנועים הגדולים כבר נעים בין 400 סמ"ק ל-800 סמ"ק. קטנועים אלה קיבלו את השם הלא רשמי "גדלנוע". שכן קטנוע בא מלשון 'קטן', גדלנוע בא מלשון 'גדול'. אך נתון זה מקובל רק בעגה של הענף הדו"ג ואינו נתון רשמי ומקובל על פי חוק. ההגדרה של משרד התחבורה: כל עוד ניתן להצמיד ברכיים אחת אל השנייה בישיבה על כלי דו-גלגלי, הכלי יחשב כקטנוע (ללא קשר לנפח מנוע או למשקלו). במידה ואין אפשרות להצמיד ברכיים הכלי יחשב לאופנוע. נתון זה הוא היחידי המוביל את משרד התחבורה ברגע הכרעתו בבחירת קטגוריה לכלי דו-גלגלי חדש שמגיע לארץ.
רכב פנאי שטח בעל מנוע בנזין יש לחלק את מס' הק"מ ב-1.3 ולהציב בטבלה מס' ק"מ. רכב פנאי שטח המונע במנוע דיזל יש לחלק את מס' הק"מ ב-1.6 ולהציב בטבלת מס' הק"מ.
ברכב מסחרי עד 4 טון להוציא רכב פנאי שטח, יש לחלק את מס' הק"מ המופיע במד האוץ בשתיים ולהציב בטבלה.
הפרמטרים שמשפיעים על ערך הרכב הם תוצרת הרכב, דגם, דגם משנה, נפח מנוע, שנת ייצור, מספר ק"מ, מספר בעלויות וסוג הבעלים הקודמים.
ירידת ערך מוגדרת כהפרש המחיר במכירה ממוכר מרצון לקונה מרצון של מכונית לפני ואחרי תאונה, במידה ותוקנה באופן סביר.
ירידת ערך מסחרית היא גם למכוניות מסחריות, משאיות, אופנועים ואוטובוסים, אולם ברמה שונה עקב תנאי עבודה שונים.
בנושא שלדה ומרכב, דו"ח המכון מחלק את חומרת הפגיעה לשלוש קטגוריות: א. ליקויים בעלי משמעות שולית (הפחתה נמוכה יחסית) ב. ליקויים בעלי משמעות נמוכהׁ(הפחתה בינונית) ג. ליקויים בעלי משמעות גבוהה (הפחתה גבוהה יחסית) יש להביא צילום של דו"ח בדיקת מכון.
הערכת שמאי כוללת: א. מחיר הרכב עקב הפרטים המיוחדים, כולל מספר בעלויות ומספר ק"מ. ב. מחיר התוספות הלא אינטגרליות. ג. רישום הגנות הרכב מפני גניבה. ד. קוד דגם מיוחד לצרכי ביטוח.
לרכב רצוי לערוך הערכת שמאי: א. במידה והרכב יובא בייבוא אישי. ב. במידה ולרכב תוספות מרובות (לא אינטגרליות). ג. במידה ובוצעו ברכב שינויים (כגון הרכבת אביזרי שטח ברכב שטח). ד. במידה והרכב עבר שיפוץ יסודי בארץ ו/או בחו"ל. ה. במידה והרכב לא מצוי במחירון עקב פרטים מיוחדים. ו. במידה והרכב ישן ובמצב יוצא דופן. ז. במידה והרכב נקנה במכרז ובעליו רוצה להוריד או להפחית את אחוזי ההורדה עקב המכרז. ח. במידה ובעל הרכב חושב שמחיר רכבו שונה מהמחירון עקב פרטים מיוחדים או מצב מיוחד.
אין אנו מפרסמים תחזיות עתידיות. אנו עורכים סקרי שוק סמוך לפרסום המחירון של אותו חודש. מטבע הדברים, בראשון (1) לינואר 2010 יפורסמו המחירים הנכונים לאותו חודש.
תקנת משרד התחבורה שנכנסה לתוקף בשנת 2008 קובעת שברשיון רכב לא מצויינת שנת הייצור אלא תאריך עליית הרכב לכביש.
יהודה שלום. בהתאם להחלטת משרד התחבורה, מאז 2008 הרישום ברשיון הינו בהתאם לחודש עליה לכביש ולא בהתאם לשנת ייצור.
יוסי שלום. רכב פרטי שבבעלות חברת ליסינג או בבעלות לשעבר של חברת ליסינג והוחכר לחברה - יש להפחית 18%(-) רכב פרטי שבבעלות חברת ליסינג או בבעלות לשעבר של חברת ליסינג והוחכר והוצמד בחברה לנהג יחיד - יש להפחית 12%(-) בתנאי שמגובה במסמכים מתאימים המאושרים שהרכב צמוד לנהג יחיד.
אסתי שלום. * רכב הוחכר לחברה - יש להפחית 18% (-). * רכב הוחכר לחברה והוצמד לנהג יחיד ומגובה במסמכים נדרשים - יש להפחית 12% (-).
כמאל שלום. אני אנשי בשורה. מראשון לחודש פברואר מתפרסמים במחירון ליד הרכבים שמשרד התחבורה שינה את הדגמים ממסחרי לפרטי, ולהפך, שני קודי דגם. קוד דגם מסחרי וקוד דגם פרטי. ביד חברת הביטוח ההחלטה באיזה קוד דגם לבטח.
יעקב שלום. החוק בגין חודש עליה לכביש יצא לקראת שנת 2008. * אם ישנם רכבים ששנת ייצור שלהם היא 2008 ותאריך עליה לכביש הוא במהלך 2007, במקרה זה יש להפחית את הסכום המופיע בסימון הירוק מעל שנת ייצור 2008 כפול מספר החודשים מתחת לינואר 2008 ממחיר שנת ייצור 2008. * מקרים בהם שנת הייצור היא 2007 ותאריך העליה לכביש הוא במהלך 2007, יש לקחת את מחיר 2007 ללא כל תוספת או הפחתה. במקרה שלך: א. הרכב שעלה לכביש ב-10/2007 והוא שנת ייצור 2007 אין תוספת ולא הפחתה. יש לקחת את מחיר שנת 2007. ב. רכב שעלה לכביש ב-10/2007 והוא שנת ייצור 2008 יש לקחת מחיר שנת ייצור 2008 ולהפחית את הסכום המופיע בסימון הירוק מעל שנת ייצור 2008 כפול 2.
חיים שלום. * רכב פרטי שרשום בבעלות לשעבר של חברה ההפחתה היא 20% (-) * רכב שהיה בבעלות חברה פחות משנה ההפחתה היא 10% (-) * רכב בבעלות היבואן לשעבר שנקנה עם 0 ק"מ ומגובה במסמכים מתאימים יש להפחית 10% (-) ממחירון
אורן שלום. - בגין ליסינג תפעולי שהוחכר לחברה יש להפחית 20% (-) - בגין ליסינג תפעולי שהוחכר לחברה והוצמד לנהג יחיד יש להפחית 12% (-) בתנאי שמגובה במסמכים מתאימים - בגין ליסינג מימוני שהוחכר לאדם פרטי (מגובה במסמכים מתאימים) יש להפחית 8% (-) * ישנם עוד מספר אפשרויות להפחתות בגין ליסינג/ליסינג לשעבר המפורטות במחירון בעמוד 7 *יש לקחת חשבון את השימוש למעשה ולהתאים את אחוז ההפחתה לסעיף גורם ההפחתה המתאימה.
שלום. - רכב פרטי שהיה בבעלות חברת ליסינג (יותר משנה) והוחר לחברה יש להפחית 20% (-) - רכב פרטי שהיה בבעלות חברת ליסינג (יותר שמנה) והוחכר לחברה והוצמד לנהג יחיד יש להפחית 12% (-) - רכב פרטי שהיה בבעלותחברת ליסינג פחות משנה יש להפחית 10% (-) - ישנם עוד מספר אפשרויות לגבי סוגים אחרים של ליסינג שגם בהם רכב הרשום על שם חברת הליסינג, יש לעיין במחירון בעמוד 7.
רם שלום. מחירי משאיות המופיעות במחירון לא כוללים מע"מ.
במחירון בעמוד 6, רשומות כל ההפחתות בגין חברת השכרה לשעבר: (במידה ומדובר ברכב פרטי) 1. במידה וחברת ההשכרה היא חברה שנותנת את הקריטריונים (אחריות 1-3 שנים, תיקונים לאחר בדיקה במכון בדיקה, הצגת ספר רכב) - יש להפחית 18% (-) מערך הרכב. 2. במידה וחברת ההשכרה היא חברה שאינה נותנת את הקריטריונים הנ"ל - יש להפחית 23% (-) מערך הרכב.
ניתן לרכוש את מחירון הרכב מארכיון. נא לפנות למשרדנו בטלפון: 03-5619114 בימים א'-ה' בין השעות 08:30-15:00
המילה ליסינג בעברית = החכרה / החכר
עתניאל שלום. בהתאם לחישוב החדש שמתחשב בחודש עליה לכביש, הפער בין מכונית הנקנת בסוף שנת ייצור לבין מכונית שנקנת בתחילת שנת הייצור הבאה - מזערי.