בנטלי- יצרנית רכבי היוקרה הבריטית, מודיעה בצעד חסר תקדים כי תצרף להיצע המנועים שלה גם מנוע דיזל. הדגם הראשון שיזכה למנוע החדש של היצרנית הוא הבנטלי בנטיאגה, שתענג את בעליה העתידיים עם מנוע טורבו-דיזל V8 TDI עם 435 כוחות סוס.

כבר המון זמן אנחנו שומעים כל מיני שמועות בדבר היצרנית הבריטית, שלמעשה נמצאת תחת הקונצרן של פולקסוואגן- בנטלי, מתכוונת להכניס להיצע המנועים האימתניים שלה מנוע מפלצתי נוסך שמוזן בדיזל. כעת, לאחר כל הספקולציות שהיו בנושא, חשפה בנטלי את הרכב הראשון שלה שיקבל את העונג להיות בעל מנוע דיזל של החברה. מדובר ברכב SUV הנושא את השם 'בנטיאגה'.

למרות פרשם 'דיזלגייט', שמאשימה את הקונצרן הגרמני בזיוף נתוני פליטת מזהמים במנועי הדיזל, בנטלי לא היססה בתזמון החשיפה של המנוע החדש שלה. בכיר בבנטלי אומר כי המנוע דיזל החדש של החברה, מצויד במגדש טורבו שנלקח ישירות מגרסאות הקצה של האודי Q7 בדורו השני. הטורבו שצייד את ה Q7, וכעת את הבנטלי בנטיאגה,

הוא מגדש טורבו אלקטרוני. מעבר לכך לא נחשפו פרטים נוספים אודות המנוע החדש.
למרות זאת, ניתן לשער כי אותו מנוע של בנטלי, אך ניתן לנחש כי מדובר באותו מנוע שיצייד את ה אודי SQ7 שתצא בשנה הבאה. בהנחה שאכן מדובר במנוע הזה, לפי ההנחות האודי SQ7 תצויד במנוע בעל שמונה צילינדרים בתצורת V,בנפח 4.0 ליטר TDI, וכאמור, מוגדש טורבו אלקטרוני.

המנוע הזה צפוי להניב עוצמה של 435 כוחות סוס ומומנט עוצר נשימה של 112 קג"מ (!).
למרות זאת וכיאה לבנטלי, רוב הסיכויים שהחברה תעשה שינויים כאלו ואחרים לטובתה, אך הנתונים המספריים לא צפויים להשתנות.
מגדש הטורבו החשמלי המדובר של הקונצרן הגרמני, מעבר לכך שתפקידו לגדוש עוד כוח למנוע, הוא אמור להיות נוח יותר בנתוני צריכת הדלק וכן להניף כוח זמין יותר מאשר במגדש טורבו רגיל.

לפי שעה לא ידוע מתי גרסת הדיזל של בנטלי תהיה זמינה לרכישה, אך אוהבי המותג וקצרי הסבלנות, יכולים לרכוש את הבנטלי בנטיאגה עם מנוע W12 כפול מגדשים, בנפח 6.0 ליטר המספקים 608 כוחות סוס.