דובאי חושפת רכב חולות משוגע במיוחד, שיוצר על ידיי חברה מקומית חדשה, תחת השם 'זרוק סנד רייסר'. מדובר ברכב ששוקל 950 קילו, מספק 500 כוחות סוס, עם מהלך מתלה של 45 ס"מ (!!!). דרך אגב- חוקי גם על אספלט עירוני.

'זרוק סנד רייסר', ככה נקרא הרכב החדש שיוצא לאחרונה בדובאי על ידיי חברה מקומית. מדובר ברכב המזכיר בעיצובו את הרכבי מרוצים שרואים במרוצי הדקאר, או הבאחה 1000. מעין באגי בדמות SUV. אז קצת על ה'זרוק' (Zrooq), למעה שמו של הרכב הזה הוא על שם נחש נפוץ שנמצא אי שם בדיונות של דובאי. 'סנד רייסר' (Sand Racer), לא צריך להסביר למה...

מנהל חברת 'זרוק', מוחמד אל קאדי, חושף את ליבוא ואומר כי המכוניות הזהות ל'זרוק', שמציעים היפנים או האמריקאיות, לא מתאימות לחולות הטובעניים של דובאי. לכן, החליטו בדבואי שעליהם להרכיב צוות על מנת לייצר רכב שכולם ידברו עליו, רכב שכל ייעודו הוא להתחרות במדבריות. לאחר תהליך עיצוב ותכנון ארוך במיוחד ועזרה מיצרנית השלדות 'קמפוס רייסינג' , הצוות מדובאי יצר את ה'זרוק- סנד רייסר' ונתן את שמו על שם הנחש המהיר ביותר בחולות דובאי.

כמו שהוזכר בכותרת המשנה, ה'סנד רייסר' מעבר לכך שיאפשר לבעליו להתחרות על הדיונות הלבנות והטובעניות של דובאי, הוא יאפשר להם גם לחזור מהמרוץ הביתה על גביו. ה'זרוק סנד רייסר' חוקי לכביש. הרכב מאפשר 'רישוי' גם לכבישים העירוניים בזכות תא נוסעים סגור ומערכת מיזוג אוויר. אמנם הנוסעים בו 'ייהנו' ממושבי ספורט לא מרופדים ונוחים במיוחד, ומוטות ברזל שחוצים את הרכב (כלוב התהפכות), אבל בשביל הזכות להיות בעלים של אחד מהרכבים האלה- שווה לוותר על הנוחות.

היצרנית לא מוסרת פרטים אודות הביצועים של ה'זרוק'. מדובר ברכב שהמשקל הכולל שלו עומד על 950 קילוגרם, שמצויד במנוע V6 בנפח 3.5 ליטר, עם הספק הנע בין 300- 500 כוחות סוס, בהתאם לבקשת הלקוח. מעבר לכך,

ואולי מה שחובבי השטח מחפשים, ה'סנד רייסר' מספק מהלך מתלה מדהים של 45 ס"מ.
הרכב החדש הזה מבית היוצר של 'זרוק' ייחשף באופן רשמי לקהל הרחב ב 24 בנובמבר, במסגרת אירוע הפורמולה של דובאי. 20 הכלים הראשונים שימכרו, יוצעו בגרסאות מיוחדת, כאשר הם ימסרו בתמורה לבין 80 ל- 160 אלף דולר, בהתאם לטווח התוספות והדרישות של הלקוח.