רנו הצרפתית חשפה רכב קונספט קופה המציין 50 שנה למות האדריכל השוויצרי- צרפתי שנודע בכינוי 'לה-קורבוזיר' ונחשב לאבי האדריכלות המודרנית.

היצרנית הצרפתית רנו חושפת רכב קונספט במרכב קופה שמצדיע לאחד האנשים שנחשבו לאחד מאבות האדריכלות המודרנית, שארל- אדוארד ז'נרה- גרי, או בכינויו 'לה- קורבוזיר' (Le Corbusier).

המכונית למעשה מסמלת חמישים שנים למות המעצב האגדי והיא תוצג באירוע פרטי בפריז, שאליו הכניסה עם הזמנה בלבד- אירוע מצומצם ביותר.
למרות שמדובר ברכב קונספט יוצא דופן, רנו לא מתכוונת, בינתיים, להביא את הקונספט לפס הייצור בגרסה עממית יותר, או אפילו שתרמז על רכב עתידי של היצרנית.

ז'נרה- גרי הלך לעולמו לפני 50 שנה, הוא נולד בשוויץ וחי את חייו במחוזות צרפת. 'לה- קורבוזיר', מעבר לכך שהיה אדרכיל מפורסם מאוד, נודע גם בתור צייר מוכשר, משורר, ומעצב ומתכנן עירוני. הוא נודע כאחד הדמויות המשפיעות ביותר על התרבות העכשווית הצרפתית ובכלל. ז'נרה הלך לעולמו בשנת 1965 כשהיה בן 77. רכב הקונספט של רנו למעשה עוצב על פי העקרונות העיצוביים שהנחה.

כאמור, דגם הקונספט- קופה שרנו ייצרה אינו יעלה לייצור סדרתי. תפקידו הוא סמל ועל כן, רנו לא פרסמה נתונים אודותיו. על פי מעצבי הרנו, הדגם הזה שונה בצורה קיצונית מכל הדגמים שיוצרו על ידיי היצרנית. על פיהם, הרנו הזו היא שילוב של מראה קלאסי עם מכונית קיצון בעיצוב קופה. בנוסף, רנו מוסרת כי תא הנוסעים בדגם מותאם לזוג אנשים בלבד, הוא בעל מושבים חובקים ורוב תקרת הרכב עשויה זכוכית על מנת להכניס כמה שיותר תאורה טבעית לפנים הרכב. ספק אם הדגם מצויד במערכת הנעה כלשהי, שהרי מדובר בדגם.

הרנו לה קורבוזיר תוצג בתערוכה מיוחדת ומצומצמת שתימשך עד לתאריך ה 20 במארס 2016, בוילה סבואה שבפואסי, צרפת. אגב, גם את אותו מבנה שבו תוצג הרנו הזו, עיצב המעצב המהולל שעל שמו וזכרו נחשפה הרנו. המכונית הזו, כחלק ממה שמסמלת, נקראת "מכונית לחיים: המכונית והמודרניזציה במאות ה- 20 וה- 21".