היצרנית היפנית תחשוף בהמשך החודש קרוסאובר חדש עם ממדים גדולים יותר מהמוכרים בארץ. מאזדה CX-9 החדש. גדול יותר מה CX-5 המוכר. מאזדה הכריזה על חשיפתו בבכורה עולמית של הקרוסאובר הגדול שלה, בתערוכת לוס-אנג'לס הקרובה, שתערך בין התאריכים 20-29.11.15, ניחשתם נכון- בלוס אנג'לס. תערוכת לוס אנג'לס, למרות היותה לא מוכרת כמו ז'נבה, פרנקפורט ואחרות, היא תערוכת רכב חשובה כמותן. היא תציג יותר מ- 20 דגמים חדשים וקונספטים ויותר מ- 1000 דגמים של יצרניות הרכב המובילות.

בהמשך להצהרתה של מאזדה על חשיפת הקרוסאובר החדש, היא משחררת איור רשמי של הדגם, שיכול לספק לנו איזשהו כיוון אודות מראהו של הקרוסאובר הגדול של מאזדה, המתחרה בשוק האמריקאי מול הדגמים מבית, כמו השברולט טראוורס, טויוטה היילאנדר וכדומה.

מאזדה משנה את פלטפורמת הבסיס של הCX-9 החדש. בעוד שהדגם הקודם נשען על פלטפורמת בסיס ויחידת הנעה של פורד, הדור החדש של הדגם מבוסס כולו על הטכנולוגיה החדשה של מאזדה שמציידת את כל דגמיה, ה- SkyActive. כמו כן, עיצובו של הרכב משתנה גם הוא. העיצוב החדש של המאזדה זהה במקורו לדגם החדש של האח הקטן, ה CX-5, שמקורם בחברת KODO.

על פי ההנחות, הדגם החד של המאזדה CX-9 צפוי להביא לקפיצת מדרגה של הדגם בכל תחום אפשרי. אמנם מאזדה לא חושפת פרטים טכניים או עיצוביים אודות הCX-9 החדש, אך נגזרת העיצוב ונגזרת הבטיחות מובטחות באותה קפיצת מדרגה.

ייתכן שהדגם החדש והדיי אמריקאי של ה CX-9 החדש, יכיל תחת המכסה מנוע שלו יחידת הנעה מוגדשת בטורבו, בנפח 2.5 ליטר. אך סביר להניח שכמו בכל מכונית אמריקאית, או מכונית בעלת אופי אמריקאי, כמו זו של המאזדה CX-9 החדש, ינצח בחרטומה מנוע V6 אטמוספירי עוצמתי וגדול, שבמידה ואכן זה המנוע שיותקן בדגם, הוא יהיה הראשון מסדרת מנועי ה SKY-G של היצרנית.

סביר להניח שהדגם החדש של המאזדה לא ישווק בשוק האירופאי, כמו קודמו. אנחנו מקווים שכן יזכה לעשות "עלייה".

לרשותכם: מחירון רכב חינם אונליין מאת לוי יצחק.