"מהיר ועצבני"

W מוטורס תציג השבוע, בתערוכת דובאי, את רכב העל החדש שעליה עבדה בזמן האחרון, הפנייר סופר- ספורט, בעלת מנוע המספק מעל ל- 1,000 כוחות סוס.

בהמשך ללייקאן היפר- ספורט שהצגנו בפניכם לפני ימים מספר, זו המככבת בסרט האחרון מסדרת הסרטים של "מהיר ועצבני", בהמשך לקפיצה מבניינים ופרפור הגלגלים על רצפת השיש בארמון בו היא שכנה בסרט, מסתבר שלא רק כיפוף חוקי הפיזיקה הם מה שיש ל- W "להציע". כעת היצרנית הלבנונית שולפת מהמותן את יצירת המופת החדשה שלה.

אז מה טומנים לנו הלבנונים?

בחרטום הרכב שוכן לו מנוע מסדנת RUF הגרמנית, כאשר כל גוף הרכב עשוי סיביי קרבון. סיביי הקרבון משילים קילוגרמים מיותרים ממשקלה של הפנייר. מה שרוב הסיכויים יגרום לה להופיע באחד מהסרטים הבאים של "אוהבי המכוניות והדמיון" כדגמת מהיר ועצבני.

כאמור, הפנייר סופר ספורט, צפויה להיחשף השבוע בתערוכת הרכב של דובאי. אמנם לא נמסרו פרטים רבים אודות הרכב, מלבד תמונה טיזר שמתארת את הקווים החיצוניים של הפנייר החדשה. למעשה, גם התמונה הזו לא מספקת לנו מידע כלשהו אודותיה. מה שידוע לנו, הוא שהמנוע שיותקן בתוך מכונית העל הזו, מסוגל לספק מעל ל- 1,000 כוחות סוס ושמשקלה הכולל של המכונית, יהיה נמוך מהלייקאן היפר- ספורט ששקלה 1,300 ק"ג.

מניתוח רוחבי שניתן לעשות בעזרת הנתונים המעטים האלה, אפשר לשאר שהביצועים של היצירה החדשה של W מוטורס יהיו עוצרי נשימה. למשל, זינוק ל- 100 קמ"ש ממצב עמידה ב"כולה" 2.8 שניות. בתמונה שנחשפה בשבוע שעבר לרשתות האינטרנט, ניתן לראות כי מהנדסי הרכב עשו שימוש זהה כמעט לקווי המתאר של הדגם הקודם של החברה.

אולם, אותם מהנדסים בחרו לעשות שימוש רב בקארבון פייבר שיבוא לטובת משקלה ולמעשה יבדיל אותה מקודמתה. מעבר לכך, פורסם תאריך החשיפה הרשמי של המכונית והוא מדובר על יום שישי הקרוב- 10.11.15, בתערוכת הרכב של דובאי. בחירת מיקום החשיפה של לא מפתיע במיוחד, שהריי W מוטורס ממוקמת מאיחוד האמירויות.

מה שנשאר לנו הוא רק לחכות לחשיפה ולהביא לכם את המידע.

לרשותכם: מחירון רכב חינם אונליין מאת לוי יצחק.