היצרנית הקוריאנית צפויה לחשוף בתערוכת לוס אנג'לס דגם קונספט חדש שעד כה היו רק רישומים ואיורים שלו. הדגם החדש "קדנזה" ויש לו הרבה מה להגיד.

תערוכת הרכב של לוס אנג'לס נפתחה, יצרניות רבות ניצלו את התערוכה הזו, כמו כל תערוכה, על מנת לחשוף דגמים חדשים, בין אם שיעלו לפס הייצור ובין אם יישארו כקונספט, שפותחו לשוק הרכב האמריקאי בעיקר. גם קיה, היצרנית הקוריאנית שכבר הפתיעה אותנו עם אי-אילו דגמים, הציגה איורים רשמיים אודות דגם 2016 לקיה קדנזה, שמגיע בדורו השני כאשר מטרתו העיקרית היא להתנגח מול הטויוטה אוולון, ביואיק לה-קרוס ועוד.

כמובן שטרם החשיפה, לא פורסמו תמונות רשמיות אודות הדגם החדש של הקדנזה, לכן נאלץ להסתפק בתמונות מהאיורים של הרכב החדש. כמו כן, קיה העולמית שומרת לעצמה, לעת עתה, את הנתונים השונים של הרכב. מלבד זאת שהקיה קדנזה החדשה צפויה להביא תא נוסעים מרווח ומועשר ביוקרתיות, יותר מהדגם הקודם, כשלזה מצורפת רמת גימור גבוהה יותר עם עיצוב "מסובב ראשים" המשלים את קו העיצוב העדכני של קיה, היצרנית בוחרת להסתיר את הפרטים האחרים.

תא הנוסעים של הקדנזה מביא אווירה אירופאית משהו. הדבר מתאפיין בקווים ישרים וחדים בכל הנודע לדשבורד, לוח המחוונים של הרכב. הקווים החדשים נותנים תחושה של תא נוסעים מרווח יותר, יחד עם דשבורד גבוה. את העיצוב החדיש הזה פגשנו כבר בקיה אופטימה החדשה, שאגב חולקת עם הקדנזה גם את אותה פלטפורמת הנעה קדמית.

קצת פרשנות. על פי האיורים, אפשר לראות כי קיה הלכה לכיוון אירופאי גם בכל הנוגע לעיצוב החיצוני של הרכב, למרות שמדובר ברכב ייעודי לארצות הברית. אפשר לראות כי הזנב של הדגם מזכיר מאוד את הזנב של הסדרה 7 של ב.מ.וו, המשולב עם חישוקי סגסוגת בגודל מלא של 19-20 אינץ'. בהמשך לכך, עיצוב החזית של הרכב שאובה ברובה מעיצובי רכבי-על אירופאיים, בזכות חיתוכים וזוויות חדות שמזכירות מעט את האסטון מרטין, בעיצוב הפנסים ואת האוונטאדור של למבורגיני בכל הנוגע לפודים של יחידות פנסי הערפל.