ירידת ערך רכב - צעדים למניעה

שוק המכוניות המשומשות כאשר יש היצע גדול ויש אפשרות למכור מכונית במחיר טוב רק בתנאי שמצבה הוא מעל לממוצע. לרשותכם מספר עצות לשמירה על הרכב וערכו מאת מחירון לוי יצחק, עורך מחירון הרכב:

איך למנוע ערך ירידת רכב

  • חיצוניות הרכב

חיצוניות המכונית חשובה ביותר בעת המכירה. ישנן מספר דרכים לשמור על הצבע.

  • צבע הרכב

אל תעמידו את המכונית בשמש הלוהטת ביום חשוף. אם אתם חייבים להשאיר את הרכב בשמש, רצוי להשתמש בכיסוי רכב. פעולת כיסוי המכונית לוקחת בין 6-10 שניות, והבד ישמור על צבע המכונית, כך גם תמנעו מלהיכנס לכבשן לוהט כאשר תכנסו אליה. מבדיקות שערכנו בחברת לוי יצחק, כיסוי הבד מקטין את עליית הטמפרטורה בתא הנוסעים בכ-20 מעלות.

הכיסוי גם שומר על החלקים הפנימיים העשויים מפלסטיק מהחום הלוהט: ניסיתם פעם למכור מכונית שריפוד השעונים שלה סדוק? אל תעמידו את מכוניתכם לזמן ארוך תחת עץ, הפירות הנושרים ולשלשת הציפורים גורמים לנזק בלתי הפיך לצבע. אגב – בחלק מכתבי האחריות של היבואנים, מצוין כי נזקים הנגרמים לצבע ע"י מזיקים אלו אינם מכוסים.

  • אבק

האויב השני של צבע המכונית הוא האבק. אבק ולחות הופכים לחומצה אשר תוקפת את הצבע. דבר ראשון אומר לוי יצחק, יש לשטוף את המכונית, רצוי במים בלבד, פעם בשבוע. ניתן לטפל באופן עקבי במריחת המכונית בשכבה שומנית או של וקס או של ננו או כל ציפוי אחר. מניסיון, המכונית תראה כאילו זה עתה יצאה ממכון יופי, וגם צבעה ישמר לאורך זמן.

  • תא הנוסעים ברכב

גם לשלמות החלקים הפנימיים יש השפעה על מחיר המכוניות ומניעת ירידת ערך רכב. בארצנו החמה, סובלים במיוחד חלקי הפלסטיק של המכונית. קיימים חומרים מיוחדים אשר שומרים על השמנוניות של החלקים הפנימיים.קל יותר למכור מכונית שנראית טוב.

  • שמן מנוע

אל תחסכו בטיב השמן, והחליפו את השמן בהתאם להוראות היצרן. השתדלו להחליף את השמן במוסך המרכזי של היבואן או לפחות במוסך מורשה מטעמו, ולא להזדקק לתחנות סיכה מזדמנות. על אחת כמה וכמה מומלץ לבצע טיפולים, קטנים ככל שיהיו, במוסך אמין ומוכר. לבחירת מוסך נכון יש השפעה מכרעת על אורך חיי המנוע ובעיקר על ערך הרכב.

אל תוסיפו שמן כאשר חסר עד חצי ק"ג – גם שמן רב מידי מזיק למנוע. אם אתם חוששים כי תצטרכו להוסיף שמן למנוע בעת אחת הנסיעות, או בין החלפה להחלפה, מומלץ להצטייד בשמן מאותו הסוג ומאותו מקור אצלו החלפת את השמן.

השגחה נוספת על המנוע – מידת הטמפרטורה שלו. התחממות יתר, אפילו חד פעמית יכולה לגרום לנזק בלי הפיך למנוע ולירידת ערך הרכב. לכן, שמרו על רצועה תקינה ונקייה, מצנן (רדיאטור) נקי ולא נוזל, גובה מים נכון.אך בעיקר, במידה שנדלקת נורית אזהרה של מד החום, דוממו המנוע מיד. הוסיפו מים, במידת הצורך, רק כאשר המנוע התקרר מעט והוא בפעולה.

  • תיבת הילוכים אוטומטית

נוסף לשמירת גובה שמן נכון, שלגבי מידתו אפשר להיעזר בעובד תחנת הדלק, עצה קטנה אך חשובה – לעולם לא לשלב להילוך הנגדי לכוון הנסיעה. כלומר, לא לשלב להילוך אחורי כל עוד המכונית לא נעצרה לחלוטין. ההמתנה לוקחת חלקיק שנייה אך שומרת לאורך זמן על תיבת ההילוכים האוטומטית. השגיחו על פעולות אלה, וכרטיס הבדיקה של המכון בעת המכירה יוכיח שתוכלו לבקש עבור מכוניתכם מחיר הראוי למצבה.

מחיר מכוניתך גבוה מהממוצע? הכיצד?

עוד באותו נושא: בעלות רכב והשפעתה על ירידת ערך הרכב