גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת סוכנים
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

צרור עצות לשמירה על הרכב וערכו

שוק המכוניות המשומשות כאשר יש היצע גדול ויש אפשרות למכור מכונית במחיר טוב רק בתנאי שמצבה הוא מעל לממוצע.

מספר עצות לשמירה על הרכב וערכו מפי לוי יצחק עורך מחירון הרכב.

חיצוניות הרכב:

חיצוניות המכונית חשובה ביותר בעת המכירה.ישנן מספר דרכים לשמור על הצבע.

הצבע:

אל תעמידו את המכונית בשמש הלוהטת ביום חשוף.אם אתם חייבים להשאיר את הרכב בשמש, רצוי להשתמש בכיסוי רכב.פעולת כיסוי המכונית לוקחת בין 6-10 שניות, והבד ישמור על צבע המכונית.כך גם תמנעו מלהיכנס לכבשן לוהט כאשר תכנסו אליה.מבדיקות שערכנו בחברת לוי יצחק, כיסוי הבד מקטין את עליית הטמפרטורה בתא הנוסעים בכ- 20 מעלות.הכיסוי גם שומר על החלקים הפנימיים העשויים מפלסטיק מהחום הלוהט: ניסיתם פעם למכור מכונית שריפוד השעונים שלה סדוק? אל תעמידו את מכוניתכם לזמן ארוך תחת עץ, הפירות הנושרים ולשלשת הציפורים גורמים לנזק בלתי הפיך לצבע.אגב – בחלק מכתבי האחריות של היבואנים, מצוין כי נזקים הנגרמים לצבע ע"י מזיקים אלו אינם מכוסים.האויב השני של צבע המכונית הוא האבק.אבק ולחות הופכים לחומצה אשר תוקפת את הצבע.

דבר ראשון אומר לוי יצחק, יש לשטוף את המכונית, רצוי במים בלבד, פעם בשבוע.ניתן לטפל באופן עקבי במריחת המכונית בשכבה שומנית או של וקס או של ננו או כל ציפוי אחר.מניסיון, המכונית תראה כאילו זה עתה יצאה ממכון יופי, וגם צבעה ישמר לאורך זמן.

תא הנוסעים:

גם לשלמות החלקים הפנימיים יש השפעה על מחיר המכוניות. בארצנו החמה, סובלים במיוחד חלקי הפלסטיק של המכונית.קיימים חומרים מיוחדים אשר שומרים על השמנוניות של החלקים הפנימיים.קל יותר למכור מכונית שנראית טוב.

המנוע:

אל תחסכו בטיב השמן, והחליפו את השמן בהתאם להוראות היצרן.השתדלו להחליף את השמן במוסך המרכזי של היבואן או לפחות במוסך מורשה מטעמו, ולא להזדקק לתחנות סיכה מזדמנות.על אחת כמה וכמה מומלץ לבצע טיפולים, קטנים ככל שיהיו, במוסך אמין ומוכר.לבחירת מוסך נכון יש השפעה מכרעת על אורך חיי המנוע.

אל תוסיפו שמן כאשר חסר עד חצי ק"ג – גם שמן רב מידי מזיק למנוע.אם אתם חוששים כי תצטרכו להוסיף שמן למנוע בעת אחת הנסיעות, או בין החלפה להחלפה, מומלץ להצטייד בשמן מאותו הסוג ומאותו מקור אצלו החלפת את השמן.

השגחה נוספת על המנוע – מידת הטמפרטורה שלו.התחממות יתר, אפילו חד פעמית יכולה לגרום לנזק בלי הפיך למנוע.לכן, שמרו על רצועה תקינה ונקייה, מצנן (רדיאטור) נקי ולא נוזל, גובה מים נכון.אך בעיקר, במידה שנדלקת נורית אזהרה של מד החום, דוממו המנוע מיד.הוסיפו מים, במידת הצורך, רק כאשר המנוע התקרר מעט והוא בפעולה.

תיבת הילוכים אוטומטית:

נוסף לשמירת גובה שמן נכון, שלגבי מידתו אפשר להיעזר בעובד תחנת הדלק, עצה קטנה אך חשובה – לעולם לא לשלב להילוך הנגדי לכוון הנסיעה.כלומר, לא לשלב להילוך אחורי כל עוד המכונית לא נעצרה לחלוטין.ההמתנה לוקחת חלקיק שנייה אך שומרת לאורך זמן על תיבת ההילוכים האוטומטית.השגיחו על פעולות אלה, וכרטיס הבדיקה של המכון בעת המכירה יוכיח שתוכלו לבקש עבור מכוניתכם מחיר הראוי למצבה.