צפי עתידי בעקבות התחדשות והתעניינות יזמים ועלייה בביקושים

חיפה: עיר שהתברכה בכ-17 ק״מ של חוף ים.
חשוב לציין: חיפה, סביר להניח, הינה העיר היחידה בעולם, שהדירות היקרות ביותר בעיר, רחוקות מרחק קילומטרים מהים, ורואות אותו רק מרחוק.

האזור שממש נושק לים, העיר התחתית ובת גלים היה במשך כל השנים, החלק הזול בעיר, לא מבוקש ומוזנח. בעבר כל העסקים בחיפה התרכזו בעיר התחתית. גם היום, התחבורה הציבורית מעולה וכל המרכז השלטוני מצוי בה. עם זאת, מספר התושבים קטן, הרחובות מוזנחים ובניינים רבים פשוט נטושים. אבל כל זה עומד להשתנות...

תכנית קמפוס הנמל בחיפה

לפני כשנה הוצגה ״תכנית הקמפוס בנמל״. התכנית לאזור שבין רחוב העצמאות לנמל חיפה ותחנת הרכבת ההסטורית של חיפה. האזור עובר מהפך: מוקדי בילוי , בתי קפה, מסעדות, חנויות.

התכנית החדשה מתכוונת להכניס לאזור מגורים, מסחר ומשרדים, לחבר אותו עם העיר התחתית ולפתוח את כל אלה עם חזית לים. כל האזור משתנה ביוזמת העירייה, שהבינה שמדובר במתחם חשוב שישנה את פני העיר. במקום מוחלפות התשתיות, תאורה חדשה, גינות, ספסלים ועצים. העירייה מעודדת הקמת מוסדות אקדמאיים שיתיישבו במקום, ויאכלסו גם בניינים ישנים והיסטוריים שמתחדשים, וגם בנייה חדשה. וידוע, שכאשר מגיעים סטודנטים, מגיעה תנועה חיובית של בילוי ומסחר וחיים חדשים למקום.

מרבית הבניינים הוותיקים הם בני 2 -3 קומות, והתכנית היא להוסיף גובה, עירוב שימושים, מסחר ואקדמיה ובילוי באותו מתחם. מאחר ויש תכנון, גם יזמים מבקשים להגיע, לרכוש נכסים, ישנים וחדשים ולהתחיל לפעול. לפני עשור ניתן היה לרכוש נכסים ב-2,000 ₪ למר׳, אך אף אחד לא היה מוכן לעשות זאת ולא היו קונים. היום מחירי הנכסים החדשים מתחילים ב-20,000 ₪ למר', וגם הבניינים הישנים והיסטוריים, מתקרבים בצעדי ענק לעליית מחירים מסחררת:

  • דירת חדר קומת קרקע 34 מר׳ עם גינה קטנה נמכרה ב-290,000 ₪
  • דירת 3 חד׳, 95 מר׳ בקומה 1 עם שתי מרפסות, משופצת, ונוף ישיר לים נמכרה ב- 760,000 ₪
  • דירת 2.5 חד׳ 58 מר׳ בקומה 2 משופצת לחלוטין, ליד שוק הפשפשים, נמכרה ב- 400,000 ₪
  • דירת 3 חד׳ 70 מר׳ בבניין משנות ה-40 של המאה הקודמת, נמכרה בשנת 2010 ב-190,000 ₪ ונמכרה שוב ביולי השנה ב-720,000 ₪.
  • דירות בבניינים חדישים נמכרים סביב 20,000 ₪ למר'.

לבדיקת מחירי דירות בחינם אונליין כנסו ל- מחירון דירות של לוי יצחק.

(*מתוך תוכנית סודות הנדל"ן)

באותו נושא: