גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת סוכנים
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
אשר ושלם

השפעה של נתונים סביבתיים על מחיר הדירה

השפעה של נתונים סביבתיים על מחיר הדירה.

כולם יודעים שמילת המפתח בנדלן היא לוקיישן, ובעברית תיקנית ״מיקום״ .

ומדוע זה כל כך חשוב? מפני שמיקום הדירה משפיע על איכות החיים שלנו וחינוך ילדינו.

מעיר שידועה ברמת החינוך הגבוהה תהנה מרמת הגירה גבוהה לתוכה. חינוך הילדים הו אחד הגורמים המשפיעים ביותר על התמקדות באיזור ספציפי.

בתי ספר טובים משפיעים על הביקוש במקום ועל המחירים.

רמת ההכנסה של התושבים ורמת ההשכלה באיזור המגורים שלנו משפיעים גם על רמת השירותים שהעיריה תגיש לנו, וגם על איזורי המסחר והתרבות והבילוי בסביבתנו.

למשל, באזור בו רמת ההכנסה נמוכה, המיסים שהעירייה תיגבה יהיו נמוכים וכך תהיה גם רמת השירותים שנקבל. קניונים לא ייפתחו באיזור כמו גם מוסדות תרבות או מקומות בילוי. כשאין כסף ואין  חינוך לא כדאי לפתוח קניון או מסעדה .

מוסדות תרבות (בתי קולנוע , תיאטראות ) , בתי קפה, מסעדות , חנויות וקניונים, והקרבה להם, משפיעים על מחירי הדירות.

מרחק ונגישות לעיר מרכזית:
למשל, אם מדובר באיזור המרכז, רצוי שהכבישים לאיזור תל אביב יהיו נוחים וקרובים, ליציאה וכניסה לשכונה. נגישות ותחבורה ציבורית (אוטובוסים , רכבת) חשובים מעלים  ומשפיעים על ערך הנכסים במידה רבה.

נוף לים, נוף לפארק נוף להר הבית (בירושלים) או סתם נוף פתוח או ירוק יעלה את ערך הדירה ב5-30%, בהתאם לנוף ולקרבה לים, למשל.

מטרדים סביבתיים כמו כבישים ומחלפים צמודים הגורמים לרעש וזיהום אוויר, נוף לבית עלמין או לחילופין , דירה הגובלת בבית ספר, או בבית כנסת (אם לא מדובר באיזור דתי).

העדר בית כנסת ידיר קהל דתי או דתי לאומי מרכישת נכס באיזור.

צל.

נשמע מוזר אבל נכס נמוך המצוי בקרבה למגדל עלול להיות מוצל מרבית שעות היום. העדר אור ושמש גורמים , לדיכאון ולצריכת חשמל גבוהה לחימום מים ולהסקה.